Najważniejsze zalety i wady hal stalowych

Hale stalowe są niezwykle często wykorzystywane w przemyśle. Ich popularność wiąże się oczywiście z licznymi zaletami jakie posiadają. Warto je poznać, przypominając jednocześnie jakie wady posiadają tego rodzaju konstrukcje.

Hale stalowe posiadają liczne zalety, ale i wadyPrzede wszystkim konstrukcje stalowe posiadają niski ciężar własny, są odporne na działanie sił dynamicznych oraz rozciąganie. Wykorzystuje się je do budowy obiektów o różnych wymaganiach technologicznych pod względem objętości czy obciążeń. Dodatkowo konstrukcje stalowe możemy odpowiednio przystosować do rodzaju naszej działalności. Dzięki zastosowaniu modułów możemy z łatwością powiększyć jej powierzchnię i dostosować ją do aktualnych potrzeb produkcyjnych. Inną zaletą jest łatwość i szybkość montażu co sprawia, że właściwie zaraz po jej postawieniu można ją użytkować.

Jeśli chodzi o wady, to konstrukcje stalowe są bardzo wrażliwe na korozję oraz posiadają wysoką przewodność akustyczną i cieplną. Nie są one również odporne na zmiany temperatur i wymagają one regularnych konserwacji, co oczywiście zwiększa koszty ich utrzymania.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: