Uniwersalność hali

Każda halą stalowa składa się z różnych elementów. Hale stalowe to nic innego jak układanie klocków tylko w trochę większych rozmiarach. Na etapie projektowania nie może być popełniony żaden błąd, ponieważ najmniejszy może doprowadzić do zawalenia się konstrukcji. Dlatego projektant musi być osobą doświadczoną i posiadającą odpowiednie uprawnienia.

Wielkość halo stalowej jest uzależniana od ilości jej przęsełPrzyglądając się obiektowi od środka można zauważyć kilka ciekawych elementów. Konstrukcje stalowe to elementy powtarzalne, ustawiane modułowo w równych odległościach i jednakowych wielkościach (rozwiniecie tematu: http://www.jano.com.pl/kategorie/konstrukcje-stalowe/).

Każdy wykonawca wie, że wielkość halo stalowej jest uzależniana od ilości jej przęseł. Tak naprawdę wykonawstwo konstrukcji stalowych często mówi, ze elementy są tak powtarzalne, że dobrze złożona konstrukcja może być w każdej chwili powiększona o dodatkowe przęsła lub zmniejszona poprzez ich rozebranie. Jest to jeden z najważniejszych i najcenniejszych cech konstrukcji stalowych, to znaczy ich rozkładalność i uniwersalność, właśnie to, że zawsze można ją złożyć jak namiot i rozłożyć w innym miejscu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: